Navigace: Dům dětí a mládeže Telč > Tábory a výlety + nabídka LT na konci stránky

Tábory a výlety + nabídka LT na konci stránky

NABÍDKA LETNÍHO TÁBORU, ke stažení na konci stránky.

Pro zobrazení fotografií, z našich letních táborů, klikněte na odkaz níže

http://ddmacek.rajce.idnes.cz/

Něco málo o naší základně.

Již se stalo tradicí, že každé letní prázdniny pořádáme pobytové tábory. Naší letní základnou je budova bývalé školy ve Zvolenovicích, malé vesničce přibližně 4 km daleko od Telče. Je otevřena téměř celoročně pro všechny táborníky i výletníky. Během této doby se tam vystřídají nejen členové našich kroužků, ale spolupracujeme i s dalšími DDM a zájmovými útvary z celé republiky, takže pokud byste chtěli strávit pár dní v malebném zákoutí Vysočiny, neváhejte a napište nám.

 

Naši táborovou základnu najdete na okraji vesnice, máme velkou zahradu s hřištěm, ohništěm a dvorkem. V létě zde lze postavit stany. Uvnitř budovy je prostorná jídelna, kuchyně, sociální zařízení pro kluky a pro holky, a konečně několik pokojů s celkovou kapacitou 38 osob. V okolí je spousta příležitostí k pořádání nejrůznějších her a stopovaček, osvěžení nabízí malý rybník na druhém konci vesnice. Rádi vám poradíme, kam se podívat, a to jak pěšky, na kole, autobusem nebo vláčkem. 

 

 

Ze Zvolenovic je to jen kousek do Telče, příjemnou procházkou se dostanete i na vlakovou stanici v blízkém Radkově. V Telči si určitě nezapomeňte prohlédnout náměstí, renesanční zámek s parkem, Galerii Jana Zrzavého, můžete i vyšplhat na některou z věží nebo se vydat po jedné z mnoha turistických stezek, jimiž je okolí Telče protkáno. Vláček vás doveze do 13 km vzdálených Dačic s empírovým zámkem a rozlehlým parkem. Trať vede až do Slavonic, příjemného městečka nedaleko česko-rakouských hranic, odkud je to už jen pár kilometrů na hrad Landštejn, jenž se skrývá uprostřed hlubokých pohraničních lesů. Výlet na nejvyšší horu Vysočiny Javořici (837 m.n.m.) můžete spojit s koupáním v blízkém Velkopařezitém rybníku. 

 

Lesní stezkou se dostanete až k hradu Roštejn, jehož věž uvidíte už zdálky a kde čas od času provádějí i v noci. Pokud budete chtít vycestovat trochu dál, je tu Jihlava s oblíbenou ZOO, katakombami a koupalištěm Vodní ráj.

© www.ddmtelc.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma